Новини та статті

YouTube стає магазином? Google тестує нові можливості

Facebook перетворює Instagram на торговий майданчик, щоб зробити колись збитковий Instagram надприбутковим. YouTube може піти схожим шляхом для нарощування доходів. Google вже тестує нові інструменти. Досить скоро будь-яку іграшку чи гаджет, яку показують в роликах YouTube, можна буде купити на самому YouTube.

Google уже розсилає авторам відео листи, щоб ті почали позначати тегами та відстежували використані в роликах продукти. Ці дані потім «підв’яжуть» з аналітикою та інструментами покупок від Google. Додатково пошуковий гігант тестує інтеграцію з компанією Shopify, що дозволить здійснювати продажі безпосередньо на YouTube.

Представник YouTube підтвердив тестування нових можливостей торгівлі на обмеженій кількості каналів. Їхні автори мають інструменти керування за продуктами в кадрі. Поки в компанії описують нововведення як експеримент і не надають додаткових подробиць.

Сьогодні доходи YouTube складаються головним чином з показів реклами. Google майже десятиліття тримав відомості про доходи YouTube в таємниці, але, як передбачали у 2018 році експерти, компанії довелося розкрити цю інформацію. На початку 2020 року холдинг Alphabet, якому належить YouTube та Google, опублікував, що у 2019 році реклама, розміщена на відеохостингу, принесла холдингу 15 мільярдів доларів.

Експерти кажуть, що YouTube сьогодні використовується не повністю. «YouTube є одним з найменш використовуваних активів, – каже президент стартапу електронної комерції Basket Енді Еллвуд. – Якщо вони хочуть інвестувати в це, це велика можливість для них».

Поки незрозуміло, як YouTube планує отримувати доходи від продажів товарів на своєму сайті. Одним із варіантів може бути передплата, яку оформлюватимуть автори каналів, щоб мати можливість прямих продажів на YouTube. За транзакції відеохостинг братиме комісію, яка в індустрії нині складає 30%.

Intecracy Group, YouTube, Google